Limitovaná akce: Utažení kůže na břiše do 30.9.2024 ZDARMA.

Více informací

Utažení kůže v oblasti břicha

V rámci procedury nyní zdarma obdržíte také ošetření oblasti břicha.

Výsledkem je pevnější, utaženější a hebčí pokožka břicha.

Využijte této jedinečné příležitosti a získejte dvojnásobný efekt: zbavte se nechtěné celulitidy a zároveň si užijte krásné břicho.

DO KONCE PLATNOSTI AKCE ZBÝVÁ:

Akce platí do konce září a při naplnění kapacity může být ukončena dříve.

Maderoterapie: Speciální masáž proti celulitidě využívá dřevěné pomůcky

Jestli vám něco pomůže udržet si štíhlou postavou s hladkou pokožkou bez celulitidy, je to osvědčená kombinace pravidelného pohybu a zdravého jídelníčku. Doplňkové aktivity typu masáže ale nezatracujte. Podporují krevní a lymfatický oběh a vzhled kůže zlepšují. Maderoterapie se zaměřuje na zmírnění projevů pomerančové kůže, vyhlazuje a vypíná pokožku. Jak probíhá, kdo ji provádí a jaké jsou její účinky?

Co je maderoterapie

Jedná se o anticelulitidní masáž, která se zaměřuje na typicky ženské problematické partie stehna, hýždě a břicho. Bývá prezentována jako masáž proti celulitidě, která pomáhá vytvarovat postavu a vyhlazovat pokožku. Po několika ošetřeních by měly být dolíky a hrbolky méně viditelně a kůže hladší a vypnutější. 

Kdo “masáž dřevem” vymyslel? Odkud pochází?

Jedná se o speciální tvarovací masážní techniku, která pochází z Jižní Ameriky, kde se provádí zhruba od 90. let 20. století. Základem oblíbené zkrášlovací procedury je stará technika, kterou kolumbijští maséři upravili a přizpůsobili současnému trendu dokonalého ženského těla, které představují kulaté a pevné hýždě a úzký pas. V českém prostředí se maderoterapie dostala do většího povědomí až v posledních letech.

PROČ MADEROTERAPIE? Název vychází ze španělského slova madero znamenající dřevo. Jelikož se při masáži využívají dřevěné masážní pomůcky, překládá se maderoterapie jako masáž, ošetření, terapie či léčba dřevem. V anglickém jazyce se kromě výrazu maderotherapy používá ještě wood therapy.

Klasická kolumbijská a brazilská maderoterapie

Rozlišují se dva typy – klasická kolumbijská a brazilská maderoterapie. Účinky v podobě lepšího prokrvení a vyhlazení kůže slibují oba. Liší se typem používaných masážních pomůcek. Zatímco klasická maderoterapie používá dřevěné válečky a špachtličky, pro brazilskou jsou charakteristické různé velké dřevěné masážní zvony (jedná se tedy o vakuovou metodu). 

Kolumbijská se zaměřuje spíše na redukci celulitidy a brazilská na tvarování  postavy. Označení brazilská je nicméně poněkud zavádějící, protože ji vymysleli v Evropě, konkrétně na Balkáně. Dřevěné zvony se dobře přizpůsobí různým částem těla, jemně stimulují činnost lymfatického systému a prý dokáží zvednout zadek a vytvarovat jej do perfektních tvarů tak, aby byl pevný a kulatý, jak dnešní doba žádá. Důkazy ale neexistují. Pokud to zkusíte, dejte nám určitě vědět, zda funguje.

Maderoterapie obličeje

Provádí se také maderoterapie obličeje, která příjemně prokrvuje pokožku obličeje a zpevňuje jeho kontury. Může pomoci eliminovat tmavé váčky pod očima, odstranit dvojitou bradu, zjemnit hluboké vrásky (lifting), vypnout pleť a snížit napětí v obličeji. Masíruje se obličej, krk i dekolt.

Madero obličeje je kratší a trvá cca 30 minut. Provádí se po důkladném odlíčení a nanesení kvalitního masážního oleje (např. meruňkový, orchidejový, aloe vera či jiný). Masáži předchází otevření lymfatických uzlin a provádí se dřevěným pomůckami upravenými pro masáž obličeje. Po masáži je pleť ošetřena vhodným pečujícím krémem.

Jak terapie dřevem probíhá

Masáž dřevem je dynamická masážní procedura zahrnující opakované rytmické pohyby. Masérka či masér místo vlastních rukou používají dřevěné pomůcky, jež masírované partie intenzivně prokrví, podpoří látkovou výměnu a tok lymfy. Při masáži je člověk ve vlastním spodním prádle, případně v jednorázovém prádle, které poskytuje salón.

Zpravidla je masáž soustředěna na partie nejvíce postižené celulitou – stehna, hýždě, břicho a někdy i paže. Efekt maderoterapie mohou ještě více podpořit použité masážní krémy a oleje se zpevňujícími a vyhlazujícími účinky. 

Při maderoterapii se používají oleje s prohřívacím efektem. Oblíbené jsou oleje s obsahem skořice, kofeinu, arganového oleje či vitamínu E. U osob s citlivou pokožkou nebo alergii na některé látky se používají oleje bez jakýchkoliv přídavků vhodné i pro citlivou pleť.

Co dělat před a po masáži

Před i po masáží obecně je vhodné myslet na dostatečný pitný režim. Dobře uděláte, když se vyhnete v den masáže vyhnete většímu množství kávy, jste-li zvyklí, energetickým i alkholickým nápojům. V průběhu dne je taktéž doporučeno vynechat náročné fyzické aktivity a dopřát tělu potřebný odpočinek a čas na regeneraci. Intenzivní silový nebo běžecký trénink raději odložte na následující den. Po masáži vám více prospěje pohodová procházka, kterou můžete spojit třeba s návštěvou sauny.

Hlavní přínosy maderoterapie

  • Urychluje látkovou výměnu.
  • Stimuluje lymfatický systém.
  • Podporuje přirozenou detoxikace.
  • Může zmírnit projevy celulity, vyhlazuje a vypíná pokožku.
  • Podporuje celkové uvolnění.

Jaké pomůcky se při masáži dřevem používají

Na rozdíl od klasických druhů masáží, při níž maséři používají své ruce a hmatové techniky, se maderoterapie neobejde bez speciálních dřevěných pomůcek. Masážní nástroje jsou vyrobeny ze dřeva a mají různý tvar i velikost. 

Typy dřevěných pomůcek na maderoterapii:

  • masážní válečky – některé mají rýhovaný, zvrásněný nebo strukturovaný povrch, případně mají obroušené dřevěné jehličky, jiné jsou vyrobeny z pohyblivých koleček či kostek
  • masážní stěrky – jsou hladké, ploché, oblé a tvarované do úhlů a oblouků, aby je šlo použít na různé části
  • masážní baňky a zvony – jsou vyrobeny v různých velikostech a používají se především u brazilského typu

VÍTE, ŽE zmírnění projevů celulity slibuje lymfodrenáž. Více zjistíte v článku Lymfodrenáž a celulitida.

Kromě válečků se používají špachtličky přesně tvarované na určité partie.

Madero a předpokládané účinky na pokožku

Maderoterapie je oblíbená u žen, které se chtějí zbavit celulity. K jejím výhodám patří i to, že je 100% přírodní a hypoalergenní. Je neinvazivní a bezbolestná. Intenzitu masáže dobrý masér přizpůsobí klientům dle jejich citlivosti. Někdo snese více, někdo méně.

Dle masérů terapie dřevem účinně stimuluje lymfatický systém, urychluje metabolismus a navíc má blahodárné účinky na mysl, kdy pomáhá snížit stres a uvolňuje nejen tělo, ale také mysl. Hlavní podstatou masáže je intenzivní prokrvení problémových partií, což přináší:

  • zmírnění viditelných projevů celulitidy a strií,
  • vypnutější a hladší pokožku,
  • eliminaci tukových buněk na problematických partiích,
  • lepší a rychlejší regeneraci svalů, 
  • snížení bolestivosti svalstva a tkání,
  • příjemné uvolnění po psychické stránce,
  • úlevu od stresu, snížení psychického napětí a zlepšení nálady.

První výsledky se mohou objevit už po prvních ošetření. Záleží na konkrétní osobě a výchozím stavu pokožky. Aby byly výsledky dlouhodobějšího rázu, je doporučeno absolvovat několik cca hodinových procedur krátce po sobě (např. 5 až 10 masáží s odstupem jednoho týdne, a poté chodit na udržovací masáž jednou za měsíc). 

Efekt masáže nicméně není garantovaný, není to vědecky potvrzená léčba. Také je nutné myslet na to, že masáž sama o sobě nefunguje, ale jde pouze o doplněk zdravého životního stylu. Bez zdravého jídelníčku a pravidelného cvičení se celulity jenom s pomocí masáží nezbavíte.

PŘEČTETE SI TAKÉ: Proti celulitě zabírá také lymfatická masáž. Víte, jaký je rozdíl mezi manuální a přístrojovou lymfodrenáží?

Pro koho je maderoterapie vhodná a pro koho není

Ačkoliv je masáž dřevem zmiňována nejčastěji ve spojení s usilovným bojem žen proti celulitidě, je to stále i normální masáž a jako taková podporuje regeneraci svalů a uvolnění celého těla. Nejenže není určena pouze pro ženy s celulitidou, ale ocení ji i muži. Maderoterapie je vhodná pro všechny zdravé dospělé osoby, zejména pro aktivní, sportovně založené jedince, kterým může pomoci s uvolněním často a opakovaně namáhaných svalů.

Kdy se maderoterapii raději vyhnout

Se svým lékařem by měly zájem o madero probrat osoby nemocné bez ohledu, zda je trápí akutní či chronické zdravotní obtíže a nemoci. 

Za hlavní kontraindikace jsou považovány:

  • akutní infekční či zánětlivá onemocnění,
  • křečové žíly, 
  • dermatitida a jiná kožní onemocnění,
  • změněná kožní citlivost, 
  • čerstvé rány, popáleniny,
  • trombóza, otoky, srdeční onemocnění,
  • hypertenze, cukrovka,
  • těhotenství a kojení,
  • onkologická onemocnění.

Kolik masáž dřevem stojí

Většinou za jednu proceduru v délce 40 až 60 minut zaplatíte částku okolo 1000 až 1500 Kč. Cenu maderoterapie ovlivňuje celá řada faktorů od vzdělání a zkušeností masérky nebo maséra, přes velikost vybraného salonu až po velikost města, kde se nachází. Na lepší cenu se můžete dostat, když si předplatíte několik masáží najednou nebo využijete dalších služeb. Sledovat můžete i jednorázové akční nabídky, které některé salóny nabízí, aby nalákaly nové klienty.

Další účinná režimová opatření proti celulitidě

Nechcete-li, aby vaše peníze investované do masáží přišly nazmar, nezapomínejte na základní opatření (nejen) proti celulitě, mezi která patří:

  • vyvážený a pestrý jídelníček spolu s individuálně nastaveným pitným režimem (jiné požadavky na příjem tekutin má tělo neaktivní osoby a sportovce)
  • omezená konzumace sladkých, tučných a průmyslově zpracovaných jídel, alkoholu či kouření
  • každodenní pohyb a sportovní aktivity ve volném čase (např. svižná chůze, běh, cyklistika, plavání, tance, posilování a jiné)
  • udržování normální tělesné hmotnosti s ohledem na pohlaví a věk, adekvátní množství podkožního tuku
  • dostatečná regenerace, odpočinek a kvalitní spánek
  • pravidelná domácí péče o pokožku (kosmetické přípravky proti celulitidě, masáže s pomocí lufy, masážní kartáčů či baněk, domácí lymfodrenáž, střídání teplé a studené vody a další)
  • doplňky stravy podporující krevní a lymfatický oběh

Závěrečné shrnutí: Maderoterapie vás sama o sobě celulitidy nezbaví, ale pomůže

Jakékoliv masáže včetně terapie dřevem je nutné brát jen jako podpůrné prostředky stejně jako potravinové doplňky. Žijete-li zdravě, což znamená kvalitní jídelníček a každodenní dávky pohybu, pomohou vám ale dosáhnout vašich cílů snáze a rychleji. V tomto případě hladší a vypnutější pokožky bez celulitidy. Samy o sobě však žádné masáže nefungují a nelze od nich očekávat zázračný a dlouhodobý efekt.

Zapamatujte si, že:

  • maderoterapie je dynamická technika využívající různé dřevěné masážní nástroje (válečky, stěrky, baňky a zvony),
  • maderoterapie se zaměřuje na problematické partie žen a slibuje jejich vyhlazení, vypnutí a pozvednutí,
  • maderoterape funguje nejlépe při pravidelném opakování, přičemž prvních několik návštěv by mělo proběhnout v kratších intervalech (např. jednou týdně po dobu jednoho až dvou měsíců),
  • maderoterapie funguje nejlépe, pokud člověk dbá na zdravý životní styl, jí zdravě a má dostatek aktivního pohybu.