Jak poznám, že lymfatická masáž funguje?

Pravidelné návštěvy lymfodrenáže jsou účinnou podporou při řešení řady zdravotních problémů a estetických nedokonalostí. Aby byla lymfatická masáž účinná, musí být provedena kvalifikovaným odborníkem, který terapii přizpůsobí individuálním potřebám klienta. Víte, jak poznáte, že lymfodrenáž skutečně funguje a poskytuje reálné zdravotní přínosy?

Redukce otoků a citlivosti

Nejčastějším důvodem pro návštěvu lymfodrenáže je léčba lymfedému a redukce otoků. Ty jsou způsobené nedostatečnou funkcí lymfatického systému v důsledku operace, zánětu nebo mohou být příznakem chronického onemocnění či vedlejším účinkem některých léčiv. Během masáže se pomocí speciálních technik stimuluje tok lymfy, což napomáhá odstranění nadbytečné tekutiny z tkání, a tím i postupnému snižování otoků. Hlavním znakem účinné terapie je tedy redukce lymfedému a citlivosti v dané oblasti.

Zlepšení stavu pokožky

Přínosem lymfodrenáže je také zlepšení vzhledu kůže a omlazení pokožky. Fungující lymfatický systém pomáhá odstraňovat toxiny a škodlivé látky, které by jinak mohly zůstat v tkáních a způsobovat kožní problémy. Výsledkem pravidelné lymfodrenáže proto bývá i zmírnění vyrážek, akné či suché pokožky.

Zmírnění příznaků chronického onemocnění

Lymfodrenáž pomáhá s léčbou gynekologických, respiračních, kožních, kloubních i srdečně-cévních onemocnění. Při pravidelných terapiích obvykle dochází ke zmírnění příznaků, které onemocnění doprovází. Komplikace nemusí vymizet zcela a často je nutné zaměřit se také na další faktory související s daným problémem, nicméně zlepšení celkového stavu je častým znakem úspěšné lymfodrenážní terapie.

Zlepšená pohyblivost

Otoky mohou kromě bolesti způsobovat také omezení pohybu v postižených částech těla. Pokud je lymfodrenáž prováděna správně, dochází po ní k uvolnění a pacient obvykle zaznamenává lepší pohyblivost.

Více energie, silnější imunita a celková vitalita

Posledním, ale neméně podstatným znakem efektivní a účinné lymfodrenáže je jednoduše to, že se ve svém těle cítíte lépe. Odstranění toxinů a odpadních látek eliminuje zátěž na organismus a umožňuje mu efektivně fungovat, což má za následek snížení únavy, odeznění migrén a bolestí hlavy i celkovou vitalitu. Lymfatické masáže navíc posilují imunitu, výsledkem tedy bývá i menší náchylnost k respiračním nemocem či virózám.

Za jak dlouho se dostaví první výsledky?

První výsledky lymfodrenáže můžete zaznamenat již po prvním sezení. Pacienti obvykle pociťují odlehčení a uvolnění v oblasti končetin, zmírnění otoku postižené oblasti a více energie. Aby byl výsledek terapie dlouhodobý, je ideální proceduru pravidelně opakovat, dbát na zdravý životní styl, především pohyb a fyzickou aktivitu, zdravý a pestrý jídelníček, psychickou pohodu a dostatek spánku.

Závěr

Lymfodrenáž je ideální pro řešení zdravotních problémů, ale i skvělou možností, jak přispět k celkové vitalitě. Mezi hlavní znaky fungující terapie může patřit redukce otoků, zvýšená pohyblivost a zmírnění bolesti v postižené oblasti, zlepšení stavu kůže, zmírnění příznaků chronických onemocnění a v neposlední řadě také lepší fyzická i duševní kondice. 

První výsledky lze zaznamenat již po první návštěvě, pro dlouhodobý účinek je však důležité docházet na terapie pravidelně, dbát na zdravý životní styl a dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře.

Mgr. Alexandra Bednářová